Babí léto na plachetnici

Babí léto na plachetnici

Datum: 24. září 2017 (21:00) - 29. září 2017 (16:00)

Plachetnice: Pegasus

Místo: Dánsko
Nalodění / Vylodění: Kiel / Kiel

Typ plavby: poznávací plavba

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 13 000 Kč
Cena za osobu ve 4 lůžkové kajutě: 13 000 Kč objednat

Proč vyrazit na tuto plavbu? 

Skvělá možnost objevit dánské ostrovy z paluby tradiční plachetnice. Zažijete s námi dobrodružství na palubě v nejkrásnější části roku - babím létě. Dánsko je po prázdninách vyhřáté sluncem, avšak s minimem turistů. 

Plavba na plachetnici pro 18 lidí poskytuje dostatek osobního prostoru. Zároveň na této plachetnici pochopí principy plavby a plachtění i úplný začátečník. 

Z plavby odjedete s přehledem o používaných lodních uzlech, se základy práce s plachtami. Dokonce budete moci kormidlovat i celou loď. 

Rámcový itinerář plavby
Trasa se mění dle směru a síly větru.


1.den: Kiel-Holtenau malý příjemný domovský přístav, kde se nalodění na plachetnici koná od 21:00. Prohlídka města a seznámení se s dalšími účastníky.
2.den: Plavba na typický dánský ostrov Aero s velmi příjemnou atmosférou. Návštěva přístavního městečka Marstal (v 16. století druhý největší přístav v Dánsku), námořní muzeum.
3.den: Plavba do malebného městečka Faborg, zelený ostrov s širokou možností outdoorových aktivit. Prohlídka přístavního městečka Svendborg.
4.den: Plavba na ostrov Als do malebného přístavního města Sonderborg. 
5.den: Připlutí do města Kappeln.
6.den: Návštěva Eckernförde a následné připlutí do domovského přístavu Kiel, vylodění se do 16:00.

Danské Smaoerne (dánsky Dánské malé ostrovy) je spolek 27 malých ostrovů, které jsou samy o sobě natolik malé, aby mohly vytvořit samostatnou obec. Tento spolek slouží k lepšímu prosazování jejich zájmů.

Mapa trasy

Mapa je interaktivní, nebojte se do ní kliknout a dozvědět se tak více.

Fotografie

Babí léto na plachetnici Babí léto na plachetnici Babí léto na plachetnici Babí léto na plachetnici Babí léto na plachetnici

Poznámky

Poznámky
 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Potřebné zkušenosti

Co s sebou

Obecně k plavbě okolo dánských ostrovů

Plavba na plachetnici je specifická v tom, že znáte jen oblast, kde se budete plavit, ale nelze dopředu pevně stanovit přesný itinerář. Plachetnice jsou závislé na počasí (směr a síla větru, příliv a odliv apod.), a je třeba mít vždy na paměti, že trasa se může vlivem nepříznivého větru změnit. Na začátku plavby se dohodne s  kapitánem (skipperem) předpokládaná trasa, která bude konsensem mezi přáním klienta, počasím a bezpečnostními standardy (např. max. délka plavby),  přičemž konečné rozhodnutí dělá kapitán.
 
Dánsko leží na Jutském poloostrově a na 443 pojmenovaných ostrovech, ze kterých je 76 celoročně obývaných. Nejdůležitější jsou ostrovy Fyn a Sjælland. Dalšími velkými ostrovy, kolem kterých se rovněž plavíme, jsou - Lolland, Falster, Langeland, Møn, Ærø, Als a Bornholm, které jsou umístěné poněkud východněji v Baltském moři než zbytek země.  Nejčastěji se plavíme okolo Dánských malých ostrovů.

Danské Småøerne  (Dánské malé ostrovy) je spolek 27 malých ostrovů, které jsou samy o sobě natolik malé, aby mohly vytvořit samostatnou obec. Tento spolek slouží k lepšímu prosazování jejich zájmů. Členy Danske Småøerne jsou ostrovy Årø, Agersø, Anholt, Askø, Avernakø, Baagø, Barsø, Birkholm, Bjørnø, Drejø, Egholm, Endelave, Fejø, Femø, Fur, Hjarnø, Hjortø, Lyø, Mandø, Nekselø, Omø, Orø, Sejerø, Skarø, Strynø, Tunø a Venø.
Plavba začíná a končí v domovském přístavu Kiel-Holtenau. V Kielu se nachází Muzeum lodní dopravy, návštěvníci zde objeví modely lodí a nautické přístroje, obrazy marín a figury z galeon. Atrakcí muzea je kielský „Brandtaucher“z roku 1850, první funkční ponorka na světě od W. Bauera. U sousedního Muzejního mostu je možné si prohlédnout tři lodě-veterány: námořní záchranný křižník „Hindenburg“, hasičský člun „Kiel“ a pokladač bójí „Bussard“ z roku 1905.
 
Oblíbená plavební trasa je (za ideálního počasí). Kiel-Holtenau; Marstal, ostrov Aero, Svaendborg, ostrov Fyn; Faabork, ostrov Fyn; Sondenborg, ostrov Als; Bagenkop, ostrov Langeland; Kappeln, německé pobřeží; Kiel-Holtenau.
 

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři

We are excited about sailing, we love art. So we have combined it…see more.