Co můžeme nabídnout o letních prázdninách?

Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách? Co můžeme nabídnout o letních prázdninách?

Datum: 26. 4. 2018

Léto a letní prázdniny se blíží!

Vytvořili jsme malou ukázku toho, co můžete zažít na našich plavbách kromě pobytu a plavby na více než 100 let starých plachetnicích. 

V Holandsku poplujeme na plachetnici Černý sokol. Pokud počasí dovolí, budeme plavbu směřovat přes Wattovo moře k Západofríským ostrovům (Terschelling, Vlieland, Texel). Po cestě je možno spatřit tuleně na písečných lavicích právě ve Wattově moři. Na ostrovech díky specifickému klima roste spousta brusinek, vřesu a borovic. Sever ostrovů je tvořem písečnými dunami. 

V případě chuti je možno zapůjčit kola a udělat si celodenní výlet na ostrově Terschelling nebo Texel. Terschelling nabízí více přírody. Texel je zajímavý svou rezervací pro malé tuleně a zraněné deflíny EcoMare. Plavba v Holandsku je velmi pestrá a také vhodná pro děti. Objednat můžete zde

Naopak Dánsko je více o plachtění a otevřeném moři. Balt je obecně "tvrdší plachtění", i když se budeme neustále pohybovat v příbřežních vodách. Vyplujeme na plachetnici Banjaard  z Kiel-Holtenau přes památník s ponorkou v Laboe. První den se pluje přes Kielský fjord směrem k dánských ostrovům.

Variant, které můžeme navštívit je celá řada. Vždy záleží na počasí. Nicméně přistavy mají dvě základní charakteristiky. Buď malebné město přip. městečko s typicky dánskou architekturou. Nebo romatické ostrůvky, které kolem dokola obejdete za 3 hodiny. Tyto ostrůvky často skrývají megalitické stavby z období 3000 - 1200 let před našim letopočtem. Plavbu v Dánsku můžete objednat zde.

Autor: Tomáš Hollein

NaPlachetnici na sociálních sítích

Facebook Instagram YouTube

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři