Hanse Sail (10. - 13. 8. 2017)

Hanse Sail (10. - 13. 8. 2017)

Hanse Sail je největší námořní festival v Meklenbursku a jeden z největších v celé Evropě. Akce se účastní asi 250 tradiční plachetnice všech typů a velikostí z různých zemí. Hanse Sail se koná od 10. do 13. srpna 2017.

Zatímco se Baltské moře je odnepaměti baštou tradičních námořníků, hanzovní město Rostock přichází s originálními nápady, jak plachtění a mořeplavbu přiblížit návštěvníkům města. Jedním z nich je Haikutter regatta startující v předvečer Hanse Sail z Dánského Nystedu a mířící do cílového Warnemünde. Pro mnoho návštěvníků a společností, které sem přijíždějí z celého Německa, je plachtění největším zážitkem tohoto námořního festivalu. Před zahájením a také po skončení festivalu Hanse Sail nabízí nejrůznější přidružené námořní a kulturní události v přístavech zapojených do sítě Baltic Sail.

Tyto dvě velké námořní události Haikutter regatta a Hanse Sail rámují celé mimořádně atraktivní námořní léto v Rostocku a Warnemünde. Týdny mezi akcemi zde můžete strávit na některé z nabízených námořních atrakcí od školy plachtění a surfingu až po denní výlety na plachetnici, výlety na trajektu do Gedseru a zpět, nebo dokonce přístavní večírek v atmosféře velkolepých vyhlídkových lodí, které zde dočasně kotví.

Během pěti letních týdnů nabízí Rostock a Warnemünde nebývale pestré námořní zážitky na pláži, v přístavišti i na palubách lodí. Žádný jiný festival nenabízí tak rozmanitý program jak na souši, tak i na moři. Součástí festivalu Hanse Sail jsou soutěže a doprovodný program v přístavišti města Warnow a ve Warnemünde. Na programu festivalu nechybí výstavy, konference, zajímavá jevištní vystoupení nebo mezinárodní trh, na kterém se letos bude prezentovat partnerská země Norsko.


Bližší informace o akci naleznete zde

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři

We are excited about sailing, we love art. So we have combined it…see more.