Historie

2017

Zpět v Dánsku

Po několika letech zrealizované 2 plavby kolem Dánských ostrovů.

Navázání spolupráce s dalšími plachetnicemi

2015

Účast na nějvětším festivalu plachetnic v Amsterdamu s 120 přáteli

Poprvé na závodech Pieperrace ve Volendamu

2014

Plavba do antarktických vod

Na konci roku 2014 a začátkem roku 2015 jsme podnikli na palubě historické plachetnice Bark Europe plavbu k Antarktidě. 

2013

Plavba kolem světa

Podařilo se nám zrealizovat velkou transoceánskou plavbu, při které jsme obepluli celou zeměkouli. Na palubě plachetnice Oosterchelde jsme postupně přepluli přes Atlantický, Tichý i Indický oceán. 

Součástí Sail Training International

NaPlachetnici je součástí organizace Sail Training International. Organizace navržena na nobelovu cenu míru.

VUT na plachetnici

Vysocké učení technickév Brně - konkrétně Centrum sportovních aktivit vyslalo několik studentů na Expediční projekt Univerzity Palackého.

2012

Plavba studentů Univerzity Palackého

Úspěšně jsme zrealizovali pilotní plavbu se studenty z Univerzity Palackého v Olomouci. Plavba sloužila jako příprava na větší akci s názvem European Universities Sail Challenge, což je plavba studentů z mnoha univerzit na historických plachetnicích.

2011

Spolupráce s Univerzitou Palackého

Podepsali jsme přelomovou smlouvu o spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Díky tomuto partnerství jsme se mohli pustit do příprav společných projektů, jako jsou studentské nebo výzkumné plavby.

2009

Vznik společnosti NaPlachetnici, s.r.o.

Jeden z přelomových momentů naší historie. Založili jsme obchodní společnost NaPlachetnici s.r.o. a hlavně jsme nakoupili naše první plavidla pro výpravy po Baťově kanále. Navázali jsme také partnerství se slovenskou Prvou plavebnou spoločnosťou s.r.o . se sídlem ve Skalici. 

2006

První Češi na palubě

Uskutečnili jsme první komerční plavby s českými klienty na palubě. Stali jsme se oficiálními partnery konsorcia Frisian Sailing Company pro Českou republiku. Zorganizovali jsme 3 plavby se 75 klienty.

2005

Historicky první plavba

Podnikli jsme první zkušební plavbu se 32 českými klienty na palubě. Jednalo se zejména o přátelé, známe a rodinu. Během této plavby jsme vychytávali chybičky (např. kde zaparkovat, jak je to s pojištěním apod.).

2004

Objevování dalších destinací

Michal Kalman strávil několik dalších měsíců na několika historických plachetnicích. Hlavně se plavil po Severním moři, Baltském moři, ale také se podíval do moře středozemního, konkrétně na Sicílii, Liparské ostrovy nebo na Sardinii.

Diplomová práce o historických plachetnicích

Téma historických plachetnic se dostává na akademickou půdu. Na Univerzitě Palackého v Olomouci studenti v rámci magisterského studia sepsali několik seminárních a jednu diplomovou práci na téma plavba na historické plachetnici.

2003

Vliegende Hollander

Michal Kalman odjel na studijní stáž do Nizozemí. Na palubě plachetnice Vliegende Holander podnikl plavbu trvající sedm měsíců. 

2002

Poprvé na plachetnici

Zakladatel společnosti NaPlachetnici Michal Kalman poprvé vstoupil na historickou plachetnici. Nesla jméno Bark Europe a stalo se to při ročním studijním pobytu v Kapském Městě v Jihoafrické Republice.

1979

Vznik Frisian Sailing Company

Vzniká obchodní společnost Frisian Sailing Company, která operuje s flotilou 28 historických plachetnic. O 27 let později jsme se stali jejími partnery. 

1979

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři