Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic

Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic

Datum: 9. října 2020 (20:00) - 11. října 2020 (17:00)

Plachetnice: Beantra

Místo: Holandsko
Nalodění / Vylodění: Enkhuizen / Enkhuizen

Typ plavby: poznávací plavba

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 10 200 Kč  8 998 Kč objednat
Cena za osobu ve 3 lůžkové kajutě: 9 700 Kč  7 499 Kč objednat
Příplatek za prázdné lůžko: 4 900 Kč objednat

Potřebné zkušenosti: na plavbu nejsou potřebné žádné předchozí zkušenosti.

Potřebné vybavení: běžné sportovní oblečení, které nosíte na procházku + dobré je si vzít holínky a pláštěnku. 

Možnost účastnit se závodu padesátimetrových původních plachetnic je zážitek sám o sobě. Navíc je to už 44. řočník závodu, který se pořádá v Enkhuizenu - městu založeném v roce 1355, které v 17. st. zažívalo zlatou éru. Město do dnešních dní vypadá jako ve zmíněném století. Je to jeden velký skanzen a výstavní skříň původní Východoindické společnosti. 

Přes den budeme závodit na Ijsselmeeru - holandském moři, ráno a odpoledne je možno si projít město a všechna jeho malebná zákoutí. V sobotu večer nás čeká velkolepá oslava společně s dalšími posádkami.  Zažijete malý exkurz do kultury a námořních dovedností Holanďanů, kteří toto řemeslo dělají prakticky 600 let. 

Neváhejte a zúčastněte se s námi nejen ukončení sezóny plachetnic, ale také velkolepého závodu Klipperrace. Desítky historických plachetnic se společně námi utkají v nejprestižnějším a největším závodu sezóny. 

Itinerář plavby

1.den: Nalodění v přístavu v Enkhuizen.
2.den: Účast na první etapě závodu Klipperrace. Večer bohatý kulturní a společenský program organizovaný pořadateli Klipperrace.
3.den: Poslední den závodu. Účast na závěrečné etapě závodu. Rozloučení a opuštění plachetnice v 17:00.

 Můžete se také těšit na:

  • Prohlídky za zajímavostmi a krásnými místy Enkhuizenu
  • Besedy dle nálady (historie, kultura, námořní uderground =))
  • Tématické filmy

Mapa trasy

Mapa je interaktivní, nebojte se do ní kliknout a dozvědět se tak více.

Fotografie

Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic Klipperrace - jedinečný závod stovky plachetnic

Poznámky

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Potřebné zkušenosti

Co s sebou

Obecné informace k plavbě po Holandsku (Amsterdam a Západofriské ostrovy)

Plavba na plachetnici je specifická v tom, že znáte jen oblast, kde se budete plavit, ale nelze dopředu pevně stanovit přesný itinerář. Plachetnice jsou závislé na počasí (směr a síla větru, příliv a odliv apod.), a je třeba mít vždy na paměti, že trasa se může vlivem nepříznivého větru změnit. Na začátku plavby se dohodne s  kapitánem (skipperem) předpokládaná trasa, která bude konsensem mezi přáním klienta, počasím a bezpečnostními standardy (např. max. délka plavby),  přičemž konečné rozhodnutí dělá kapitán.

Plavba začíná v domovském přístavu Lemmer, přičemž existují dvě možné trasy:

1) Severní trasa vede přes Ijselské moře a Waddenské moře k Západofriským ostrovům.

2) Jižní trasa přes Ijselské moře, Markerském moře do Amsterdamu.

V ideálním případě lze během plavby plout okolo Západofriských ostrovů a vplout do centra Amsterdamu. V horším případě nelze doplout ani na ostrovy ani se dostat do Amsterdamu, i tak je plavba na plachetnici krásný zážitek :-)

Wadenské moře a  Západofriské ostrovy

Na severu Holandska leží oblast De Wadden, která je specifická velikým rozdílem mezi přílivem a odlivem, kdy dochází k pravidelnému zaplavování území mořskou vodou. V této oblasti leží 5 západofríských ostrovů, které svým charakterem a koloritem lákají k návštěvě na plachetnici. Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland a Schiermonnikoog byly kdysi součástí pevniny, avšak geologickými změnami byly od ní odděleny. Na ostrove vládne téměř nedotčená příroda, klid a pohoda. Můžete si zde zapůjčit typická holandská kola (5 euro/den) a vydat se na projížďku zajímavou ostrovní přírodou až ke krásným plážím, kde jen málokdo odolá si nezaplavat. Při plavbě po Wadenském moři můžete zažít unikátní aktivitu—vyschnutí plachetnice (viz obrázek).

Ijselské a Markerské moře

Moře vzniky zahrazením Zuidejské zátoky Severního moře a to jednou z nejdelších příčných hrází na světě (32 km dlouhá, v některých místech až 90 m široká a průměrně 7 m vysoká) , přičemž na březích je mnoho krásných rybářských a obchodních vesniček  Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Enkhuizen, Ukr, které na plachetnici můžete navštívit.

Amsterdam

S naší plachetnicí můžete vplout přímo do centra hlavní města Nizozemí a kotvit cca 10 minut chůze do centra (Central Station). Amsterdam se rozprostírá na několika ostrovech a protíná ho na 400 mostů. Většina budov stojí na pilotech (kůlech), podobně jako je tomu v italských Benátkách.

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři