Plavba na Antarktidu

Plavba na Antarktidu

Datum: 16. ledna 2019 (17:00) - 6. února 2019 (09:00)

Plachetnice: Bark Europe

Místo: Antarktida
Nalodění / Vylodění: Ushuaia, Argentina / Ushuaia, Argentina

Typ plavby: expediční plavba, poznávací plavba, námořní trénink

Skupina cestujících na palubě bude mít mezinárodní složení. Ačkoli posádka je nizozemská, na palubě se hovoří anglicky. Naši hosté jsou z Nizozemska, Švýcarska, České republiky, Anglie, Německa a Skotska.

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 8 580 €
Cena za osobu ve 4 lůžkové kajutě: 7 490 €

V případě zájmu nás kontaktujte na telefon 601 339 349. Děkujeme.

Prožijte neuvěřitelnou expediční plavbu na Antarktidu, při které poznáte krásy nedotknutelné ledové přírody a zažijete spoustu nezapomenutelných zážitků. 

Rámcový itinerář plavby

1.den: Nástup na loď ve městě Ushuaia.
2.den: Vyplutí z přístavu.
3. a 4.den: Plavba Drakeovým průlivem, jehož šířka je téměř 450 námořních mil.
5.den: Plavba do chráněného zálivu ostrova Barrientos. - během plavby se začnou vyskytovat ledové kry, což je známka přiblížení se k velké ledové mase Antarktidy.
6.den: Ostrov Barrientos - výlet po ostrově, na kterém nám budou dělat společnost tučňáci, ropouši a další zajímavá zvířata.
7.den: Plavba do Yankee Harbour nebo Hannah Pointu.
8.den: Plavba na ostrov Deception, jehož zajímavostí je kráter nacházející se uprostřed ostrova, stále činné sopky a termální prameny, ve kterých se můžete vykoupat.
9.den: Plavba na ostrov Trinity - návštěva úžasné ledové scenérie velkých ledovců.
10.den: Záliv Gouvernøren Harbour (ostrov Enterprise) nebo ostrov Cuverville.
11.den: Přistání v zálivu Paradise nebo Neko.
12.den: Plutí mezi Argentinskými ostrovy.
13.den: Plavba na ostrov Petermann, domova tučňáků kroužkových.
14.den: Plavba přes průlivy Lemaire a Peltier až do zálivu Port Lockroy.
15.den: Plavba do zálivu Dorian Bay, který se nachází na druhé straně ledové planiny od Port Lockroy.
16.den: Výlet na člunech mezi ostrovy Melchior.
17.,18. a 19.den: Plavba zpět Drakeovým průlivem
20.den: Plavba okolo mysu Horn a Tierra del Fuego.
21.den: Příjezd do přístavu Ushuaia.
22.den: Rozloučení.

 

Život na palubě

EUROPA je registrována jako instruktážní plachetnice a právě z tohoto důvodu vstoupíte na palubu jako posádka. To znamená, že absolvujete intenzivnější bezpečnostní školení v porovnání s ostatními loděmi a také vás požádáme, abyste se zapojili do systému sledování posádky. Zapojení se do jednotlivých činností na palubě plachetnice EUROPA je součástí celkového zážitku. Rozsah účasti závisí na zájmu a fyzické kondici každého jednotlivce. Na palubě budete spolupracovat se stálou posádkou. Systém sledování posádky obnáší 4 hodiny spolupráce se členy stálé posádky, po nichž budete mít 8 hodin volno.

Každý pasažér bude mít možnost převzít kormidlo, napnout plachty, manévrovat, navigovat, sledovat počasí, stahovat plachty a mnohem víc. Členové stálé posádky vám během cesty vysvětlí základy kormidlování, navigace a manipulace s lany. Tato instruktáž bude provedena v holandském stylu, tj. bez řvaní, pískání a podobně. Na lodi také nenajdete žádné uniformy. Plavba přes oceán na lodi s ráhnovými plachtami jako EUROPA je podmíněna týmovou prací; proto uvítáme pomoc každého jednotlivce. Námořní zkušenosti přitom nejsou podmínkou. Všichni budou vyškoleni, aby věděli, co sledovat, znali základní teorii plachtění, uměli manipulovat s lany, kormidlovat a navigovat.

Po jedné hodině na palubě plachetnice EUROPA vám bude jasné, že týmová práce je na tomto překrásném tradičním plavidle klíčová. Žádné navijáky, pouze lana, která na první pohled mohou připomínat džungli.

 

Co s sebou

 • Potvrzení o zdravotním a cestovním pojištění.
 • Platný pas. Před cestou je u příslušného velvyslanectví zapotřebí ověřit, zda potřebujete víza.
 • Hygienické potřeby a pomůcky pro první pomoc (aspirin, náplasti)
 • Osobní léky
 • Pro použití na palubě: obuv s pružnou neklouzavou podrážkou. Boty musí být nepromokavé.
 • Pevné gumové boty se silnou a pružnou podrážkou a teplé ponožky. Když budeme ze člunů vystupovat na pobřeží, někdy se po kotník dostaneme do vody. Gumáky se také budou hodit, když se budeme procházet okolo houfu tučňáků, kde může být podklad měkký.
 • Dalekohled pro pozorování velryb a ptáků.
 • Foťák a kamera s náhradními bateriemi. Vezměte si s sebou dostatek paměťových karet; jakmile vyrazíme, už nebude možnost žádné zakoupit. Rovněž doporučujeme náhradní baterie. V nízkých teplotách se mohou baterie rychle vybíjet.
 • Sluneční brýle a opalovací mléko. Slunce bývá na moři obzvláště ostré.
 • Oblečení odolné proti vodě a větru.
 • Teplé spodní prádlo včetně podvlékaček, voděodolné oblečení vhodné k plachtění, alespoň dva páry teplých a nepromokavých rukavic.
 • Vlněnou nebo flaušovou čepici. Několik tenkých vrstev oblečení poskytuje lepší ochranu než jedna silná vrstva. Na pobřeží je lehké voděodolné oblečení k nezaplacení.
 • Budete také často trávit čas vevnitř, kde užijete běžné kalhoty a tričko.
 • Na suchém zipu se mohou zachytit malé částečky.
 • Při nástupu na palubě musí být vaše svrchní oblečení a boty čisté. Mohlo by totiž dojít k zanesení bakterií či semen na Antarktidu.
 • Pro krátké výlety na pobřeží doporučujeme kabelku nebo batůžek.

 

 Co nepotřebujete

 • Vaše kajuta je vybavena peřinou, polštářem a kompletním povlečením.
 • Spacák nepotřebujete.
 • K dispozici budete mít i ručníky.
 • Kufry zaberou ve vaší kajutě mnoho prostoru a nelze je vhodně uskladnit, proto doporučujeme tašky.
 • Na palubu není povoleno přinášet vlastní nápoje a velké množství jídla. Můžete si vzít malou svačinku.
 • Neberte si šperky a jiné cennosti.

 

Další vybavení

 • Na palubě je k dispozici pračka. Její použití je však omezené. Pračku lze použít, pouze pokud nedochází k přílišnému dmutí moře. To znamená, že můžete členům posádky čas od času předat pouze malé množství oblečení k vyprání.
 • Knihy: na palubě je mnoho knih o Antarktidě, lodích a plachtění. Máme také romány v angličtině a nizozemštině.
 • Po cestě bude mít možnost poslat omezené množství emailů bez příloh, a to za standardní cenu. Na palubě není k dispozici žádné internetové připojení.

Mapa trasy

Mapa je interaktivní, nebojte se do ní kliknout a dozvědět se tak více.

Fotografie

Plavba na Antarktidu Plavba na Antarktidu Plavba na Antarktidu Plavba na Antarktidu Plavba na Antarktidu

Poznámky

Někteří lidé se začali zajímat o severní a jižní pól poté, co si přečetli o výpravách Willema Barentze a Shackletona. Jiné fascinuje nádherná příroda a nedotčené prostředí. Antarktida je jedním z nejstarších kontinentů na naší planetě, avšak natrvalo zde nikdo nežije, a to kvůli extrémně chladnému podnebí. Antarktida je největší divočinou na Zemi. V průběhu let navštívily tento světadíl tisíce lidí. Když však tuto velkou bílou pustinu zachvátí zima, cestovní ruch není nadále možný.

Flóra a fauna

Antarktida je obrovská, chladná, bílá planina, která probouzí představivost snad každého z nás. Mnoho lidí je fascinováno bohatou přírodou a krásou neposkvrněné antarktické krajiny. Všechny druhy tučňáků žijí na jižní polokouli, avšak jejich největší koncentrace se nacházejí na pobřeží antarktických a subantarktických ostrovů. Nejvíce tučňáků je na poloostrovech Gentoo a Chinstrap. V chladném Weddellově moři můžeme také spatřit tučňáky kroužkové a tučňáky císařské, přičemž tučňáků císařských je zřejmě o něco méně.

Antarktické vody jsou zdrojem potravy pro velké množství druhů mořských ptáků. Pouze několik druhů je uzpůsobeno k životu na tomto kontinentu. Jedním z nich je chaluha velká. Živí se převážně vejci a mláďaty tučňáků a buřňáčků. Na Antarktidě můžeme také spatřit různé druhy buřňáků, rybáků, štítonosů a dva druhy kormoránů. Významnou součástí mořského ekosystému na Antarktidě jsou ryby a zooplankton. Stávají se hlavním zdrojem potravy pro větší predátory, kterými jsou například kytovci řádu kosticovců – keporkak a plejtvák. V tomto regionu lze rovněž spatřit kosatky.

Na Antarktidě žije i mnoho tuleňů. V závislosti na druhu se živí rybami, olihněmi a zooplanktonem. Tuleň leopardí je predátorem, který se živí tučňáky a jinými druhy tuleňů. Tuleni čas od času opustí vodu, aby se na pevnině rozmnožovali, odpočívali a obnovovali kožich. Větší část Antarktidy je neustále pokrytá ledem a sněhem. Méně než 1 % tohoto kontinentu nabízí prostor rostlinám. Většina této pevniny bez ledu a sněhu se nachází podél Antarktického poloostrova. Nejsou tu žádné stromy či keře, pouze dva druhy kvetoucích rostlin; metlice a Colobanthus quitensis. Ostatní vegetace je tvořena převážně nižšími skupinami rostlin (mechy, játrovkami, lišejníky a houbami), které jsou adaptovány na přežití v extrémních podmínkách.

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři