Špicberky

Špicberky

Datum: 22. září 2019 (14:00) - 30. září 2019 (12:00)

Plachetnice: Antigua

Nalodění / Vylodění: Longyearben / Longyearben

Typ plavby: expediční plavba

Skupina cestujících na palubě bude mít mezinárodní složení. Ačkoli posádka je nizozemská, na palubě se hovoří anglicky. Naši hosté jsou z Nizozemska, Švýcarska, České republiky, Anglie, Německa a Skotska.

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 2 700 €

Devítidenní expediční plavba do nejsevernější části Norska. Poznejte krásu poslední opravdové divočiny v Evropě.

V případě zájmu nás kontaktujte na telefon 601 339 349. Děkujeme.

Itinerář

Longyearben (NO) - West- en Nothcoast of Spitsbergen - Longyearben

Cena:

2700 Eur - cena za osobu ve dvoulůžkové kajutě (poschodové postele)
2950 Eur - cena za osobu ve dvoulůžkové kajutě (manželské postele)

Mapa trasy

Mapa je interaktivní, nebojte se do ní kliknout a dozvědět se tak více.

Fotografie

Špicberky Špicberky Špicberky Špicberky

Poznámky

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje

 

Obecné informace - Špicberky

Špicberky (norsky Svalbard), ostrovy v Severním ledovém oceánu severně od evropské pevniny. Je to skupina roztroušených ostrovů v nejsevernější části Norského království. Špicberky (Spitsbergen) se jmenuje pouze největší ostrov na západě souostroví, označování celého souostroví tímto jménem je ale značně rozšířené. Trvale obývané jsou pouze tři ostrovy: Medvědí ostrov, Západní Špicberka Hopen.

Historie
Předpokládá se, že Špicberky byly objeveny kolem 12. století Rusy a Vikingy. Poprvé se o Špicberkách zmiňují islandské historické písemnosti z roku 1194. Opravdu nepopíratelným objevitelem se stal až Holanďan Willem Barents, který zde přistál v roce 1596. V sedmnáctém a osmnáctém století se zdejší vody při západním pobřeží staly důležitou velrybářskou oblastí. Jako výchozí bod si Špicberky vybralo i mnoho polárních expedicí (např. let vzducholodí k severnímu pólu). Tyto ostrovy však byly geologicky kompletně zmapovány až mezi roky 1940–1980.

Geografie

Špicberky jsou nejsevernější částí Evropy. Celková rozloha těchto ostrovů je 62 050 km² a jsou z 60 % pokryté ledovci nebo sněžnými pláněmi. I přes to, že ostrovy leží daleko za polárním kruhem, moře zde většinou nezamrzá. V Longyearbyen, jsou takzvané bílé noci od 20. dubna do 23. srpna, tmu tu naopak mají od 26. října do 15. února.

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři