Tall Ship Race 1. etapa (30. 6. - 3. 7. 2017)

Tall Ship Race 1. etapa (30. 6. - 3. 7. 2017)

Největší světové plachetní závody světa startují v roce 2017 v Halmstadu ve Švédsku a vy můžete být u toho. Kromě nádherných plachetnic nemůže chybět ani tradiční přístavní festival. Akce se koná 30. června – 3. července 2017.

 

Halmstad vás uvítá svými překrásnými památkami mezi které mimo jiné patří Halmstadský hrad či významná muzea. 3. července lodě zahájí závod a vydají se na plavbu do finského přístavu Kotka, do kterého dorazí 13. července. Kotka ležící na pobřeží finského zálivu je velkolepé přístavní město, kde se od 13. července uskuteční třídenní festival.


Tall Ship Race jsou největší plachetnicové závody světa, kterých se každý rok účastní stovky klasických historických plachetnic, tzv. tall ships. Ty na start závodu míří z celého světa. Závody přilákají do přístavu další stovky jachet a jiných plavidel, takže v den startu bývá v přístavu k vidění opravdu mimořádná flotila. Účastníky závodů jsou tisíce zejména mladých lidí z více než třiceti států světa. Tall Ship Race je po Olympijských hrách druhou nejnavštěvovanější událostí na světě.

Závody jsou organizované britskou neziskovou organizací Sail Training Organization (STI) a jejími členy. Zástupce STI v České republice je Dr. Michal Kalman, který se podílí na organizaci těchto velkolepých závodů. Českému zastoupení se každým rokem daří získávat granty a dotace pro účast mladých Čechů na těchto závodech (např. Nadace Sultána z Ománu).


Bližší informace o akci naleznete zde

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři

We are excited about sailing, we love art. So we have combined it…see more.