Tall Ship Race 2. etapa (20. - 23. 7. 2017)

Tall Ship Race 2. etapa (20. - 23. 7. 2017)

Největší plachetnicový závod světa má další zastávku ve finském přístavu Turku. Start druhé etapy můžete oslavit společně s tisícovkami lidí na velkolepém přístavním festivalu od 20. - 23. července 2017.

 

Turku je páté největší město Finska, které se v roce 2011 stalo Evropským městem kultury. Kromě jiného zde tedy naleznete spoustu kulturního vyžití. 23. července lodě zahájí druhou etapu plavby a vydají se do Klaipėdy v Litvě. Klaipėda je jediným litevským přístavem v Baltském moři. Je znám jako trajektový přístav, který spojuje Litvu s Německem, Švédskem a Dánskem. Od 29. července do 1. srpna ukončí lodě svou druhou etapu závodu velkolepým třídenním přístavním festivalem.


Tall Ship Race jsou největší plachetnicové závody světa, kterých se každý rok účastní stovky klasických historických plachetnic, tzv. tall ships. Ty na start závodu míří z celého světa. Závody přilákají do přístavu další stovky jachet a jiných plavidel, takže v den startu bývá v přístavu k vidění opravdu mimořádná flotila. Účastníky závodů jsou tisíce zejména mladých lidí z více než třiceti států světa. Tall Ship Race je po Olympijských hrách druhou nejnavštěvovanější událostí na světě.

Závody jsou organizované britskou neziskovou organizací Sail Training Organization (STI) a jejími členy. Zástupce STI v České republice je Dr. Michal Kalman, který se podílí na organizaci těchto velkolepých závodů. Českému zastoupení se každým rokem daří získávat granty a dotace pro účast mladých Čechů na těchto závodech (např. Nadace Sultána z Ománu).


Bližší informace o akci naleznete zde

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři

We are excited about sailing, we love art. So we have combined it…see more.