Tall Ship Race 3. etapa (1. - 5. 8. 2017)

Tall Ship Race 3. etapa (1. - 5. 8. 2017)

29. července 2017 se v litevském městě Klaipėda odehraje třídenní přístavní festival. Klaipėda je jediným litevským přístavem v Baltském moři. Je znám jako trajektový přístav, který spojuje Litvu s Německem, Švédskem a Dánskem. V tomto přístavu 1. srpna započne závěrečná etapa The Tall Schip Race 2017 a odtud se lodě vydají do polského přístavu Štětín.

 

Štětín, město ležící na řece Odře v severozápadním Polsku, bude cílovou stanicí všech plachetnic účastnících se závodu. Taktéž se zde odehraje závěrečný přístavní festival, který bude famózní tečkou celého závodu.


Tall Ship Race jsou největší plachetnicové závody světa, kterých se každý rok účastní stovky klasických historických plachetnic, tzv. tall ships. Ty na start závodu míří z celého světa. Závody přilákají do přístavu další stovky jachet a jiných plavidel, takže v den startu bývá v přístavu k vidění opravdu mimořádná flotila. Účastníky závodů jsou tisíce zejména mladých lidí z více než třiceti států světa. Tall Ship Race je po Olympijských hrách druhou nejnavštěvovanější událostí na světě.

Závody jsou organizované britskou neziskovou organizací Sail Training Organization (STI) a jejími členy. Zástupce STI v České republice je Dr. Michal Kalman, který se podílí na organizaci těchto velkolepých závodů. Českému zastoupení se každým rokem daří získávat granty a dotace pro účast mladých Čechů na těchto závodech (např. Nadace Sultána z Ománu).


Bližší informace o akci naleznete zde

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři

We are excited about sailing, we love art. So we have combined it…see more.