Tall Ship Race festival (13. - 16. 7. 2017)

Tall Ship Race festival (13. - 16. 7. 2017)

Od 13. do 16. července 2017 se v nádherném přístavu Kotka bude konat tradiční festival. Právě v tomto velkolepém přístavním městě, které leží na pobřeží finského zálivu, bude končit první kolo závadu Tall Ship Race. 16. července pak lodě přeplují do přístavu Turku ve Finsku, kde na vás taktéž bude čekat přístavní festival a kde rovněž započne druhé kolo závodu.

 

Turku je páté největší město Finska, které se v roce 2011 stalo Evropským městem kultury. Kromě jiného zde tedy naleznete spoustu kulturního vyžití.


Tall Ship Race jsou největší plachetnicové závody světa, kterých se každý rok účastní stovky klasických historických plachetnic, tzv. tall ships. Ty na start závodu míří z celého světa. Závody přilákají do přístavu další stovky jachet a jiných plavidel, takže v den startu bývá v přístavu k vidění opravdu mimořádná flotila. Účastníky závodů jsou tisíce zejména mladých lidí z více než třiceti států světa. Tall Ship Race je po Olympijských hrách druhou nejnavštěvovanější událostí na světě.

Závody jsou organizované britskou neziskovou organizací Sail Training Organization (STI) a jejími členy. Zástupce STI v České republice je Dr. Michal Kalman, který se podílí na organizaci těchto velkolepých závodů. Českému zastoupení se každým rokem daří získávat granty a dotace pro účast mladých Čechů na těchto závodech (např. Nadace Sultána z Ománu).


Bližší informace o akci naleznete zde

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři

We are excited about sailing, we love art. So we have combined it…see more.