Otevírání sezóny - Pieperrace 2020

Otevírání sezóny - Pieperrace 2020

Datum: 4. dubna 2020 (20:00) - 8. dubna 2020 (07:30)

Plachetnice: Vliegende Hollander

Místo: Holandsko
Nalodění / Vylodění: Enkhuizen / Enkhuizen

Typ plavby: poznávací plavba

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 10 998 Kč  8 998 Kč objednat
Cena za osobu ve 4 lůžkové kajutě: 9 598 Kč  7 598 Kč objednat

Na plavbu nejsou potřebné žádné předchozí zkušenosti.

Prožijte s námi nádherné zážitky nejen z otevírání sezóny plachetnic, ale také z plachetnicových závodů Pieperrace. Jedná se o unikátní příležitost, které se zúčastní několik desítek historických padesátimetrových plachetnic.

Itinerář plavby

1.den: Nalodění v Enkhuizenu od 20:00 a zde také přespíme na lodi. 

2.den: Plavba po Markénském moři do přístavu ve Volendamu, kde se v sobotu a neděli koná plachetnicový závod Pieperrace. Je to jedinečná možnost aktivně se účastnit závodu, a to i na vzdory malým nebo žádným zkušenostem s plavbou. Atmosféru z minulých ročníku naleznete zde: 


3.den: Aktivní zapojení do závodu Pieperrace a večerní zábava na dohled malebného Volendamského přístavu.

4.den: Aktivní zapojení do závodu Pieperrace, večer návrat zpět do Enkhuizenu.

5.den: Ráno snídaně, rozloučení a opuštění plachetnice do 7:30.

 

 

Fotografie

Otevírání sezóny - Pieperrace 2020 Otevírání sezóny - Pieperrace 2020 Otevírání sezóny - Pieperrace 2020 Otevírání sezóny - Pieperrace 2020

Poznámky

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Potřebné zkušenosti

Co s sebou

Obecné informace k plavbě po Holandsku (Amsterdam a Západofriské ostrovy)

Plavba na plachetnici je specifická v tom, že znáte jen oblast, kde se budete plavit, ale nelze dopředu pevně stanovit přesný itinerář. Plachetnice jsou závislé na počasí (směr a síla větru, příliv a odliv apod.), a je třeba mít vždy na paměti, že trasa se může vlivem nepříznivého větru změnit. Na začátku plavby se dohodne s  kapitánem (skipperem) předpokládaná trasa, která bude konsensem mezi přáním klienta, počasím a bezpečnostními standardy (např. max. délka plavby),  přičemž konečné rozhodnutí dělá kapitán.

Plavba začíná v Amsterdamu, přičemž existují dvě možné trasy:

1) Severní trasa vede přes Ijselské moře a Waddenské moře k Západofriským ostrovům.

2) Jižní trasa přes Ijselské moře, Markerském moře do Amsterdamu.

V ideálním případě lze během plavby plout okolo Západofriských ostrovů a vplout do centra Amsterdamu. V horším případě nelze doplout ani na ostrovy ani se dostat do Amsterdamu, i tak je plavba na plachetnici krásný zážitek :-)

Wadenské moře a  Západofriské ostrovy

Na severu Holandska leží oblast De Wadden, která je specifická velikým rozdílem mezi přílivem a odlivem, kdy dochází k pravidelnému zaplavování území mořskou vodou. V této oblasti leží 5 západofríských ostrovů, které svým charakterem a koloritem lákají k návštěvě na plachetnici. Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland a Schiermonnikoog byly kdysi součástí pevniny, avšak geologickými změnami byly od ní odděleny. Na ostrove vládne téměř nedotčená příroda, klid a pohoda. Můžete si zde zapůjčit typická holandská kola (5 euro/den) a vydat se na projížďku zajímavou ostrovní přírodou až ke krásným plážím, kde jen málokdo odolá si nezaplavat. Při plavbě po Wadenském moři můžete zažít unikátní aktivitu—vyschnutí plachetnice (viz obrázek).

Ijselské a Markerské moře

Moře vzniky zahrazením Zuidejské zátoky Severního moře a to jednou z nejdelších příčných hrází na světě (32 km dlouhá, v některých místech až 90 m široká a průměrně 7 m vysoká) , přičemž na březích je mnoho krásných rybářských a obchodních vesniček  Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Enkhuizen, Ukr, které na plachetnici můžete navštívit.

Amsterdam

S naší plachetnicí můžete vplout přímo do centra hlavní města Nizozemí a kotvit cca 10 minut chůze do centra (Central Station). Amsterdam se rozprostírá na několika ostrovech a protíná ho na 400 mostů. Většina budov stojí na pilotech (kůlech), podobně jako je tomu v italských Benátkách.

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři