Plavba po Holandském moři na Černém Sokolu - 2018

Plavba po Holandském  moři na Černém Sokolu - 2018

Datum: 19. srpna 2018 (21:00) - 24. srpna 2018 (16:00)

Plachetnice: Zwarte Valk

Místo: Holandsko
Nalodění / Vylodění: Makkum / Makkum

Typ plavby: poznávací plavba

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 19 999 Kč  14 998 Kč objednat

Potřebné zkušenosti: na plavbu nejsou potřebné žádné předchozí zkušenosti.

Potřebné vybavení: běžné sportovní oblečení, které nosíte na procházku + dobré je vzít si holínky a pláštěnku v případě nepřízně počasí (většinou se to v srpnu nestává). 

Plavba spojená s velkou porcí plachtění na jedné z nejrychlějších plachetnic Holandska. Návštěvou západofríských ostrovů s malebnou přírodou a prohlídkou přístavních městeček, které zažily zlatou éru Holandska v 17. st. 

Rámcový itinerář plavby
Trasa se mění dle směru a síly větru.

1.den: Domovský přístav Makkum, nalodění se na plachetnici od 21:00.
2.den: Plavba na ostrov Terschelling - Nachází se zde hned šest přírodních rezervací, kde můžete zahlédnout početné kolonie ptáků.
3.den: Přeplutí na druhý ostrov Západofríských ostrovů Texel -  Ostrov Texel je největším ostrovem nacházejícím se ve Wadenzee. Tento ostrov je vyhledáván především milovníky přírody a fotografy. Najdete zde však také tulipány a větrné mlýny.
4.den: Plavba do malebného městečka Medemblik.
5.den: Plavba do historického přístavu Enkhuizen. Přístav v Enkhuizenu byl v 17. století jeden z nejvýznamnějších obchodních přístavů. Nachází se zde pozoruhodná historická brána "Drommedaris", která byla postavena již v roce 1540.
6.den: Připlutí do Makkum, rozloučení, opuštění plachetnice do 16:00

Mapa trasy

Mapa je interaktivní, nebojte se do ní kliknout a dozvědět se tak více.

Fotografie

Plavba po Holandském  moři na Černém Sokolu - 2018 Plavba po Holandském  moři na Černém Sokolu - 2018 Plavba po Holandském  moři na Černém Sokolu - 2018 Plavba po Holandském  moři na Černém Sokolu - 2018 Plavba po Holandském  moři na Černém Sokolu - 2018

Poznámky

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Potřebné zkušenosti

Žádné zkušenosti nejsou nutné. Se všemi aktivitami budete seznámení během plavby.


Co s sebou

Spací pytel
 

Obecné informace k plavbě po Holandsku (Amsterdam a Západofriské ostrovy)

Plavba na plachetnici je specifická v tom, že znáte jen oblast, kde se budete plavit, ale nelze dopředu pevně stanovit přesný itinerář. Plachetnice jsou závislé na počasí (směr a síla větru, příliv a odliv apod.), a je třeba mít vždy na paměti, že trasa se může vlivem nepříznivého větru změnit. Na začátku plavby se dohodne s  kapitánem (skipperem) předpokládaná trasa, která bude konsensem mezi přáním klienta, počasím a bezpečnostními standardy (např. max. délka plavby),  přičemž konečné rozhodnutí dělá kapitán.

Plavba začíná v domovském přístavu Lemmer, přičemž existují dvě možné trasy:

1) Severní trasa vede přes Ijselské moře a Waddenské moře k Západofriským ostrovům.

2) Jižní trasa přes Ijselské moře, Markerském moře do Amsterdamu.

V ideálním případě lze během plavby plout okolo Západofriských ostrovů a vplout do centra Amsterdamu. V horším případě nelze doplout ani na ostrovy ani se dostat do Amsterdamu, i tak je plavba na plachetnici krásný zážitek :-)

Wadenské moře a  Západofriské ostrovy

Na severu Holandska leží oblast De Wadden, která je specifická velikým rozdílem mezi přílivem a odlivem, kdy dochází k pravidelnému zaplavování území mořskou vodou. V této oblasti leží 5 západofríských ostrovů, které svým charakterem a koloritem lákají k návštěvě na plachetnici. Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland a Schiermonnikoog byly kdysi součástí pevniny, avšak geologickými změnami byly od ní odděleny. Na ostrove vládne téměř nedotčená příroda, klid a pohoda. Můžete si zde zapůjčit typická holandská kola (5 euro/den) a vydat se na projížďku zajímavou ostrovní přírodou až ke krásným plážím, kde jen málokdo odolá si nezaplavat. Při plavbě po Wadenském moři můžete zažít unikátní aktivitu—vyschnutí plachetnice (viz obrázek).

Ijselské a Markerské moře

Moře vzniky zahrazením Zuidejské zátoky Severního moře a to jednou z nejdelších příčných hrází na světě (32 km dlouhá, v některých místech až 90 m široká a průměrně 7 m vysoká) , přičemž na březích je mnoho krásných rybářských a obchodních vesniček  Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Enkhuizen, Ukr, které na plachetnici můžete navštívit.

 

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Video

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři