Sail Amsterdam 2020 II

Sail Amsterdam 2020 II

Datum: 9. srpna 2020 (21:00) - 16. srpna 2020 (15:00)

Plachetnice: Beantra

Místo: Holandsko
Nalodění / Vylodění: Lemmer,Vuurtorenweg / Lemmer,Vuurtorenweg

Typ plavby: poznávací plavba

Ceny

Cena za osobu ve 2 lůžkové kajutě: 21 998 Kč  20 998 Kč
Cena za osobu ve 3 lůžkové kajutě: 20 998 Kč  19 998 Kč
Příplatek za prázdné lůžko: 5 900 Kč

Na plavbu nejsou potřebné žádné předchozí zkušenosti.

Navštívíte jednu z nejvýznamnějších holandských společensko-kulturních a sportovních akcí Sail Amsterdam 2015. SAIL tvoří impozantní flotily původních historických plachetních lodí i jejich dokonalých replik, ale také mnoha dalších moderních námořních plavidel.

SAIL Amsterdam je největší volně přístupná veřejná akce v Nizozemsku. První SAIL byl v roce 1975 pořádán na oslavu 700. výročí Amsterdamu. Akce byla tak úspěšná, že bylo rozhodnuto o opakování události v roce 1980. Od této doby se Sail Amsterdam koná každých pět let. Příští rok tedy má každý možnost se této velkolepé události zúčastnit.

SAIL Amsterdam 2020 se bude konat od středy 9. do neděle 16. srpna 2020 v přístavu Amsterdam. My se však budeme naloďovat již v neděli 16. 8. večer, abychom si mohli užít krásy holandské přírody a historických městeček.

 

Rámcový itinerář plavby
Trasa se mění dle směru a síly větru.

1.den: Domovský přístav Lemmer, nalodění se na plachetnici od 21:00.
2.den: Plavba do malebného přístavního městečka Makkum.
3.den: Plavba na ostrov Terschelling přes vodní komoru Afsluitdijk - případné "vyschnutí" ve Waddenském moři.
4.den: Plavba do Monnickendamu.
5.,6.,7.den: Sail Amsterdam. Pokusíme se proplout centrem Amsterdamu až do městečka IJmuiden. Cestou zpět se připojíme k plachetnicím připlouvajícím ze Severního moře, které se účastní Sail Amsterdam 2015. Přes noc budeme kotvit v přístavu Monnickendam. Program se může dle aktuálních okolností změnit.
8.den: Připlutí do Lemmeru, vylodění se do 16:00.

 

Plánované přednášky během plavby

1) Antarktida - fauna a flóra, cestovní ruch, verlybářská historie, expediční plavby na Antarktidu, hospodářství.
2) Arktida - verlybářská historie, expediční plavby na Arktidu, hospodářství, fauna a flóra, cestovní ruch.
3) Zámořšské expedice a objevitelé.
4) Holadsko - historie, fauna a flóra, hospodářství.

 

Mapa trasy

Mapa je interaktivní, nebojte se do ní kliknout a dozvědět se tak více.

Fotografie

Sail Amsterdam 2020 II Sail Amsterdam 2020 II Sail Amsterdam 2020 II Sail Amsterdam 2020 II

Poznámky

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Potřebné zkušenosti

 Co s sebou

Obecné informace k plavbě po Holandsku (Amsterdam a Západofriské ostrovy)

Plavba na plachetnici je specifická v tom, že znáte jen oblast, kde se budete plavit, ale nelze dopředu pevně stanovit přesný itinerář. Plachetnice jsou závislé na počasí (směr a síla větru, příliv a odliv apod.), a je třeba mít vždy na paměti, že trasa se může vlivem nepříznivého větru změnit. Na začátku plavby se dohodne s  kapitánem (skipperem) předpokládaná trasa, která bude konsensem mezi přáním klienta, počasím a bezpečnostními standardy (např. max. délka plavby),  přičemž konečné rozhodnutí dělá kapitán.

Plavba začíná v domovském přístavu Lemmer, přičemž existují dvě možné trasy:

1) Severní trasa vede přes Ijselské moře a Waddenské moře k Západofriským ostrovům.

2) Jižní trasa přes Ijselské moře, Markerském moře do Amsterdamu.

V ideálním případě lze během plavby plout okolo Západofriských ostrovů a vplout do centra Amsterdamu. V horším případě nelze doplout ani na ostrovy ani se dostat do Amsterdamu, i tak je plavba na plachetnici krásný zážitek :-)

Wadenské moře a  Západofriské ostrovy

Na severu Holandska leží oblast De Wadden, která je specifická velikým rozdílem mezi přílivem a odlivem, kdy dochází k pravidelnému zaplavování území mořskou vodou. V této oblasti leží 5 západofríských ostrovů, které svým charakterem a koloritem lákají k návštěvě na plachetnici. Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland a Schiermonnikoog byly kdysi součástí pevniny, avšak geologickými změnami byly od ní odděleny. Na ostrove vládne téměř nedotčená příroda, klid a pohoda. Můžete si zde zapůjčit typická holandská kola (5 euro/den) a vydat se na projížďku zajímavou ostrovní přírodou až ke krásným plážím, kde jen málokdo odolá si nezaplavat. Při plavbě po Wadenském moři můžete zažít unikátní aktivitu—vyschnutí plachetnice (viz obrázek).

Ijselské a Markerské moře

Moře vzniky zahrazením Zuidejské zátoky Severního moře a to jednou z nejdelších příčných hrází na světě (32 km dlouhá, v některých místech až 90 m široká a průměrně 7 m vysoká) , přičemž na březích je mnoho krásných rybářských a obchodních vesniček  Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Enkhuizen, Ukr, které na plachetnici můžete navštívit.

Amsterdam

S naší plachetnicí můžete vplout přímo do centra hlavní města Nizozemí a kotvit cca 10 minut chůze do centra (Central Station). Amsterdam se rozprostírá na několika ostrovech a protíná ho na 400 mostů. Většina budov stojí na pilotech (kůlech), podobně jako je tomu v italských Benátkách.

Všeobecné obchodní podmínky k nahlédnutí.

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři