Vzpomínky na plavbu v Dánsku

Vzpomínky na plavbu v Dánsku Vzpomínky na plavbu v Dánsku Vzpomínky na plavbu v Dánsku Vzpomínky na plavbu v Dánsku Vzpomínky na plavbu v Dánsku

Datum: 10. 1. 2018

Poslední prázdninový týden roku 2017 jsme se plavili po západním Baltu. Celkem 151 námořních mil na plachetnici Banjaard z roku 1913. Vyplouvali jsme v neděli z německého přístavu Kiel-Holtenau trasou - ostrov Lyø -  městečko Lundeborg - (Svendborg) - Marstal - Laboe a Kiel Holtenau, kam jsme se zase v pátek vrátili. 

 

Plavby po Dánských ostrovech zahajujeme z neměckého města Kiel - Holtenau. Město je z Prahy autem velmi dobře dostupné. Využít se dá také vlak přes Berlín a Hamburg.

Zajímavostí Kielu je Kielský kanál, který byl postaven ještě za císaře Viléma II. Stavba začala v roce 1887. Právě u Kielského kanálu startují z Holtenau naše plavby. Kiel je velký německý přístav, který byl velmi významný již za první a druhé světové války. Kiel pamatuje základnu ponorkové flotily U - boot waffe. Ke sklonku druhé světové války byly také v přístavu uvězněny spojenci tři německé  křižníky Princz Eugen, Gneisenau a Scharnhorst. Vzpomínkou na tyto časy je památník obětí námořních válek v Laboe, spolu s vystavenou ponorkou U - 995, která je za drobný poplatek plně přístupná. 

Po technických, válečných pamatkách a přírodě jižního a západního baltu, dánských ostrovech se opět vydáme od 26.8. do 31.8. Popis plavby naleznete zde. Video pozvánku naleznete níže. 

Video

NaPlachetnici na sociálních sítích

Facebook Instagram YouTube

Názory klientů

Napsali o nás

Partneři